top of page

"Radošums ir mūsu dvēseles valoda "


Kad radošs hobijs un mākslinieciskas nodarbes var palīdzēt rast harmoniju?

Tā ir mana personīgā pieredze un novērojumi, Tev ir iespēja izzināt un pārbaudīt.

Es noteikti esmu par radošumu vienmēr, un tas ir jaudīgs "instruments” un “rīks”. BET kā jau jebkuru” instrumentu”, TO IR JĀPROT IZMANTOT.

Neprotot, tas var pastiprināt to, kas jau ir- ja stress, tad vairāk stresu. Ja nepārliecinātība, tad vēl vairāk nepārliecinātības. Ja dusmas un skumjas, tad vēl vairāk tās.

KĀPĒC?

Kādēļ tā var notikt? Gluži vienkārši, arī šis prasa enerģiju un resursus, un konkrētas iemaņas. Bet visbiežākais iemesls (protams ne vienīgais) nestabilitātēm ir nogurums un enerģijas trūkums, kā tas radies, tur katram savs scenārijs. Turklāt augstas ekspektācijas un prasības pēc konkrēta gala rezultāta, bez prasmēm, var aizvest vēl dziļāk neapmierinātībā.

KĀ DARĪT, LAI PALĪDZ?

Lai to pilnīgāk uzrakstītu sākumā vēlos minēt, kas tad manā redzējumā ir tas dziedinošais radošumā. To protams var skatīt no dažādiem leņķiem un aspektiem, bet man, kā vienmēr, vairāk interesē garīgais un enerģētiskais aspekts. Manā skatījumā tas, kas dziedina IR SAVIENOŠANĀS AR PATĪBU un esību, citi saka augstāko es. UN RADOŠAS NODARBES VAR KĻŪT PAR TILTIŅU UZ TO.

Tātad, īsumā :

Lai notiktu tas, ko parasti cilvēki sagaida no radošuma- prieks, miers, harmonija, pašizpausme, gandarījums, iedvesma utt. Vajadzīga savienošanās un arī izpratne, ko Tu vēlies no šī procesa. Vai tas ir process vai rezultāts, vai abi varbūt?:)) (par šo es noteikti uzrakstīšu atsevišķu rakstu)

KĀ TO IZDARĪT?

Radošajā procesā ESI SARUNĀ AR SEVI. Patiešām sarunā ar sevi, atslēdz TV, atslēdz visu, kas ārēji novērš uzmanību Tev no Tavām domām,sajūtām. Esi apzināts- vēro sajūtas, vēro domas, ja aizplūst prom no tā, ko dari, tad atgriezies un vērs uzmanību uz procesu, uz to, ko dari uz elpu, uz iekšējo stāvokli. DOD SEV LAIKU, gan apgūt to ko dari, lai rezultāts Tev patiktu, gan arī dod sev laiku, lai “radītu tiltiņu”.

Jau daudzus gadus gleznošana man kalpo kā garīga prakse un meditācija, kas jau saaugusi ar manu dzīvi. Tas, ko varu apsolīt, ja šo ieviesīsi kā ikdienas praksi, lai arī sākumā varbūt uzreiz neizdosies kā vēlies, ar laiku Tev patiks gan rezultāts, gan arī process būs dziedinošs.

Radošums ir mūsu dvēseles valoda, tad, ja jūties priekpilns un laimīgs, tas ir pilnīgi pašsaprotami, bet brīžos kad tā nav, arī radošums pazūd, bet tas ir tikai rādītājs, ka laiks vērst skatu uz iekšpusi.


Lai harmoniski!


Indra Zālīte STUDIO-IZ

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page